Bonus za havarijné poistenie

Bonus za havarijné poistenie

Bonus pri havarijnom alebo KASKO poistení vnímame ako určité zníženie ceny. Väčšinou sa odráža od bezškodového priebeh. Teda právo na bonus Vám vzniká ak nezaviníte nehody v priebehu niekoľkých mesiacov. Potrebný počet mesiacov bez nehody si upravuje každá poisťovňa samostatne. Princíp je rovnaký ako pri zákonnej poistke PZP.

Zľava vo forme bonusu sa uplatňuje väčšinou v percentuálnej hodnote zo základu ceny poistenia auta. Čím vyššia cena poistky tým vyššia zľava. Všeobecne naprieč slovenskými poisťovňami platí, že bonusy sa pohybujú v rozmedzí od 5 do 50%. Bezškodový priebeh sa hodnotí za ostatnú dobu roku až dvoch rokov. Každá poisťovňa má svoj systém hodnotenia nastavený ináč.

Aká poisťovňa ponúka najvyšší bonus?

Allianz ponúka maximálnu výšku 50% bonusu ak ste bez škody po dobu siedmych rokov. Axa taktiež ponúka polovičnú zľavu, treba si však dať pozor, že poisťovňa taktiež uplatňuje malus čo zvýši konečnú cenu poistky. ČSOB sa pozrie na vaše jazdenia za posledné tri roky, ak ste bez zavinenej nehody uzná Vám 50% zľavu. Genertel má až 7 stupňov bonusov, kde môžete dosiahnuť max. polovičnú zľavu podobne ako aj pod krídlami leva v poisťovni Generali. Komunálna poisťovňa ponúka až 70% zľavu ale až od 108 mesiacov čo je dobrých pár rokov bez nehody. Pokiaľ sa rozhodnete pre havarijné poistenie Kooperativa môžete dostať max. 50% bonus ak ste bezškodový po dobu 5 rokov. Union, Uniqa a Wustenrot ponúkajú zhodne maximálnu výšku bonusu na úrovni 10- 50%

Bezškodový priebeh a následný bonus vo forme zľavy je pre mnoho vodičov atraktívny parameter. Nevypláca sa však pozerať iba na bonusy. Dôležité je aj krytie a ďalšie pripoistenia s asistenčnými službami, ktoré konkrétna poisťovňa ponúka. Neulakomte sa iba na bonus, môže sa stať, že na konci poistného obdobia zostanete v mínuse hlavne ak poisťovňa uplatňuje aj malus.

Ponuky všetkých poisťovní pre havarijné poistenia si môžete porovnať online na internetoch. Nejde o nijaký zložitý proces. Stačí si otvoriť kalkulačku pre porovnanie KASKO havarijného poistenia, zadať údaje a kalkulačku Vám zobrazí všetky ponuky. Ak sa rozhodnete priamo pre jednu z ponúk môžete si ju online aj uzatvoriť. Všetko bez toho, aby ste strácali čas v poisťovniach.

Ktoré auto Vám ponúkne čo najviac za čo najmenej peňazí

Každý motorista, ktorý plánuje návštevu automobilového dílera má jasný cieľ. Kúpiť auto priestranné, pohodlné, bezpečné, nabité technológiami s nízkymi nákladmi na servisovanie. A to za čo najnižšiu možnú cenu. Preto prichádza na rad porovnávanie rôznych značiek a rôznych modelov. Test pripravila ADAC.

Na prvých dvoch miestach sa umiestnil SEAT so svojimi modelmi Arona a Ibiza. Obe vyhrali s motorizáciou 1.0 EcoTSI teda preplňovaný benzínový motor. Na schodíkoch víťazov sa nachádza japonec Toyota Yaris s hybridným motorom. Do TOP 3 sa už nedostal elektromobil od VW eGolf. Prvú päťku uzatvára obratný Ford Fiesta s dieslovým 1.5 TDCi motorom. ďalej pokračuje obsadenie s Kia Ceed a za ňou maličký Smart. Ďalej sa umiestňuje VW e-up a T-Roc (malé SUV vychádzajúce z modelu golf). V TOP 10 nesmie chýbať mnohými už tradične obľúbená Fiat Panda. V 15 tke sa nachádzajú Hyundaie, Kia a Mini. Ďalšiu desiatku otvára elektromobil z japonska Nissan Leaf, za ním tesne Renault Clio. Slovákmi obľúbená Octavia je až na 17. mieste.

Z tabuľky vychádzajú najlepšie malé Seaty, Japonci a Ford. Aj toto hodnotenie vyvrátilo mýtus o spoľahlivosti a nenáročnosti relatívne drahej Škodovky (Octavia). Okrem bežných nákladov na servisovanie ušetríte pri nízkoobjemových motoroch a elektromobiloch aj na zákonnej poistke teda na PZP. Detailné PZP porovnanie nájdete na webe poistit.sk.